Selenorg tabletta 60x
Selenorg optimális mennyiségben tartalmaz szelént, amely létfontosságú nyomelem a szervezetünk működésében. A Selenorg hatékony antioxidáns a szabadgyökök elleni védelemben, támogatja az immunrendszert, segíti a pajzsmirigy hormonok aktiválódását és lassítja a sejtöregedést. A szelén fontos szerepet játszik a spermiumok érési folyamatában, a spermatogenezisben.
A szelén fontossága
- a szelén elősegíti a sejt védelmét a szabad gyökök okozta egyes károsító hatásokkal szemben
- a szelén elősegíti az immunrendszer egészséges működését
- a szelén szükséges a jódtartalmú pajzsmirigy hormonok normális működéséhez
- a szelén közreműködik a normál spermatogenezisben
Hogyan jut a szervezetünk szelénhez?
A táplálékkal és ivóvízzel vesszük magunkhoz a szelént, azonban a növényi-, állati tápanyagok és az ivóvíz nem tartalmazzák a napi szükségletünk fedezésére elegendő szelénmennyiséget, ezért pótlásáról gondoskodni kell.
A szelén hiány milyen problémákat okozhat?
Szelén hiányában szervezetünk immunrendszere, az ízületek, a pajzsmirigy, a spermiumok érési folyamata és a keringésünk nem működik kielégítően.
Selenorg alkalmazása javasolt:
- immunrendszer védelmére
- sejtöregedés lassítására
- szabadgyökök ellen
- pajzsmirigy hormonok normális működéséhez
- normál spermatogenezishez
A Selenorg hatóanyaga
A Selenorg jól felszívódó szerves kötésben tartalmazza az ajánlott napi mennyiségnek (RDA) megfelelő 80 µg organikus szelént.
80 µg a felnőttek számára OÉTI (Országos Élelmezési és Táplálkozástudományi Intézet) által ajánlott napi beviteli mennyiség 100%-a.
A szelén élettani szerepe
A szelén a glutation-peroxidáz antioxidáns enzimrendszer alkotórésze, melynek feladata a szabadgyökök hatástalanítása. A szabadgyökök aktív kémiai anyagok, melyek károsítják a sejteket, az érfalakat és gyengítik az immunrendszert. A környezetszennyezés növekedése, a savas esők, a növényvédő szerek használata, a dohányzás, az alkohol valamint a fokozott stressz, mind-mind a szabadgyökök felszaporodásához vezet. A szelén bevitellel a szervezet szabadgyök fogó képessége erősödik.
Szelén szükséges a jódtartalmú pajzsmirigy hormonok normális működéséhez is.
A pajzsmirigy két fontos hormont termel: a tiroxint vagy rövidítve T4 és a trijód-tironint vagy röviden T3. A kész hormonok a pajzsmirigyben fehérjéhez kötődve tárolódnak. Innen a szervezet igényei szerint a pajzsmirigy-stimuláló hormon hatására szabadulnak ki a véráramba. A pajzsmirigy 90%-ban T4-et termel, melynek a biológiai aktivitása 3-4-szer gyengébb a T3-énál. A T4 a sejtekben T3-má tud alakulni, mely átalakuláshoz egy szelén tartalmú enzimre (1´,5´-dejodináz) van szükség.
Szelén közreműködik a normál spermatogenezisben, ezáltal a nemzőképesség megőrzésében.